Niewidzialna dziewczyna

Wydawca: Finebooks - Grupa Wydawnicza Adamantan
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2021
Liczba stron: 525 stron

Magnetyczny thriller dla miłośników seriali takich jak "Riverdale", "Szkoła dla elity" czy "Niewinne kłamstewka". Aurora Ríos jest niewidzialna prawie dla wszystkich. Wydarzenia z przeszłości doprowadziły do tego, że odsunęła się od ludzi. W wieku siedemnastu lat nie ma przyjaciół i nie może znieść, że mieszkańcy miasteczka obmawiają ją za plecami. Pewnego majowego wieczoru, po powrocie z pracy, matka dziewczyny nie zastaje jej w domu. Następnego ranka Aurora zostaje znaleziona martwa w szkolnej szatni. Zabójca śmiertelnie uderzył ją w głowę i zostawił przy ciele kompas. Kto jest sprawcą tego potwornego czynu? Julia Plaza, koleżanka z klasy niewidzialnej dziewczyny, ma obsesję na punkcie rozwiązania zagadki. Dzięki ponadprzeciętnej inteligencji i doskonałej pamięci potrafi ułożyć kostkę Rubika w ciągu pięćdziesięciu sekund i jest niepokonana w grze w szachy. Czy zdoła pomóc swoim rodzicom w znalezieniu winnego? Jej matka Aitana jest lekarką sądową, a ojciec Miguel Ángel sierżantem policji, odpowiedzialnym za śledztwo. Julia, razem ze swoim nieodłącznym przyjacielem Emiliem, chłopakiem o dość osobliwym wyglądzie, postara się zrobić wszystko, co w jej mocy, żeby zabójca Aurory nie pozostał bezkarny.