Wycieczka do biblioteki? Obowiązkowo!

Od 20 maja biblioteka zaprasza do odwiedzin w swojej nowej siedzibie przy ul. Matejki 11 B. Z tego zaproszenia skorzystało już kilkanaście grup przedszkolaków, uczniów a także członkowie Polskiego Związku Niewidomych oraz indywidualni czytelnicy.

Miło nam słyszeć, że biblioteka się podoba. Te wszystkie „wow” i „aach” leją miód na nasze serca. Mamy nadzieję, że te odwiedziny nie będą jednorazowe, że do biblioteki będzie Państwu zawsze po drodze, a karta biblioteczna stanie się Waszym ulubionym niezbędnikiem.
Przedszkolaki cieszą się z możliwości samodzielnego wybierania książeczek. Regały są nareszcie dostosowane do ich wzrostu, książki są przejrzyście ułożone i zachęcają do przeglądania. Uczniowie mogą skorzystać z komputerów, gier planszowych oraz specjalnie dla nich stworzonej strefy relaksu. Mamy tu do dyspozycji duży telewizor z dostępem do Internetu, multimedialne tablety i wreszcie bogaty księgozbiór powieści obyczajowych, przygodowych, czy fantasty.
W wypożyczalni dla dorosłych nie brakuje miejsc gdzie można przysiąść, aby przejrzeć prasę codzienną i magazyny. Swobodny dostęp do księgozbioru, jego czytelne ułożenie z pewnością zachęca do samodzielnych poszukiwań ciekawej lektury. Podczas sprzyjającej pogody, a ta nam ostatnio dopisuje, można skorzystać z naszych bibliotecznych tarasów i czytać, czytać, czytać…
Członkowie Polskiego Związku Niewidomych, którzy gościli w bibliotece 29 maja w ramach projektu „Bezpieczna przestrzeń publiczna” mieli okazję zapoznać się z naszą ofertą dla osób słabowidzących i niewidomych. A są to alternatywne materiały biblioteczne, książka mówiona na kasetach magnetofonowych, książki cyfrowe zakodowane w formacie Czytaka+ (oraz możliwość wypożyczenia tego urządzenia), a także audiobooki.

Kto jeszcze nie odwiedził nowej biblioteki, niech zrobi to już dziś! Serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Błaszak