Cymelia regionalne na Spotkaniu z lokalną historią

Największe skarby spośród zbiorów dokumentów życia społecznego (DŻS) znajdujących się w wąbrzeskiej bibliotece zaprezentowała na Spotkaniu z lokalną historią Aleksandra Kurek, dyrektor placówki.

Pośród cymeliów przedstawionych podczas imprezy znalazły się m.in. przedwojenne zdjęcia mieszkańców Wąbrzeźna, dawne dokumenty magistrackie, opracowania różnych aspektów historii naszego miasta, autorstwa patrona biblioteki Witalisa Szlachcikowskiego. Prelekcję prowadzącej uzupełniała prezentacja multimedialna. Każdy z obecnych miał okazję przyjrzeć się z bliska prezentowanym cymeliom, wziąć do ręki karnecik starościny Szczepańskiej z balu wydanego na cześć gen. Hallera, czy też podziwiać eleganckie toalety i kapelusze na zdjęciach członkiń chóru "Moniuszko". To niecodzienne, bliskie spotkanie z historią cieszyło się dużym zainteresowaniem, wymiana osobistych wspomnień i wrażeń potrwała do wczesnego wieczora.

Agnieszka Błaszak