Dzień Dziecka w bibliotece

Powiedzieć, że miałyśmy dziś kolorowy zawrót głowy, to nic nie powiedzieć!

KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY
Działo się dużo, głośno i wesoło jak na Dzień Dziecka przystało.
Z okazji tego wyjątkowego święta odwiedziła nas klasa IA ze Szkoły Podstawowowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie wraz z wychowawczynią panią Anną Lubocką.
Na dzieci czekała masa atrakcji, bo jakże inaczej w TAKIM DNIU!

W BAŚNIOWYM OGRODZIE
Rozpoczęliśmy głośnym czytaniem, bo właśnie dziś Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" zainaugurowała XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
Hasłem tegorocznego Czytania jest zaczerpnięte z chińskiego przysłowia zdanie "Książka jest jak ogród, który można schować do kieszeni." Postaraliśmy się więc twórczo rozwinąć te sentencję. W ogrodzie dojrzewają rośliny, tak jak i my czytając! W ogrodzie możemy bawić się i grać. Ogród wreszcie, często bywa motywem opowieści i baśni.
Dlatego dzieci wysłuchały fragmentu ponadczasowej powieści Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn", potem bawiły się w oldskulowe gry "ogrodowe" i zawitały do baśniowego ogrodu, gdzie mogły wcielić się w różne fantastyczne postaci. Odbyła się sesja fotograficzna, której efekty w całości można podziwiać na bibliotecznym FB, była loteria fantowa i łakocie. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte opuszczały bibliotekę, nie szczędząc nam „przytulasów”, a to najlepsza nagroda, dla nas dorosłych.

WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ!
Dziś do godziny 17.00 czekamy na naszych Małych Czytelników (i tych trochę starszych także!). Dla Was też mamy słodkie niespodzianki i możliwość skorzystania z fotobudki. Przybywajcie❣️

UWAGA SCONTRUM!
Przypominamy, że od 5 do 12 czerwca Filia dla dzieci będzie nieczynna. Najpierw z powodu scontrum, czyli kontroli księgozbioru, a potem Bożego Ciała i długiego czerwcowego weekendu. Najbliższy piątek i sobota (2 i 3 czerwca) to ostatnia szansa na zapewnienie sobie solidnej porcji literatury na te dni!

Zobacz obchody DNIA DZIECKA w ubiegłych latach.