Wakacje z biblioteką - malowana pocztówka

Piątek, 22 lipca to już ostatni dzień wakacyjnych „Podróży z książką”, czyli zajęć animacyjnych przygotowanych przez Dorotę Sionkowską z Filii dla dzieci wąbrzeskiej biblioteki.

Książką –przewodnikiem naszych wypraw były „Dzieciaki świata” znanej globtroterki Martyny Wojciechowskiej. Kolejne rozdziały zaprowadziły nas do Wietnamu, Namibii, Nepalu, Etiopii i Tajlandii. Po tych egzotycznych i mało znanych krajach oprowadzały nas miejscowe dzieciaki. Dziś nasi uczestnicy przypomnieli sobie wszystkie te wyprawy i zdobyte wiadomości podczas turnieju wiedzowego. Dzieci pamiętają, że w Wietnamie można zamieszkać w domu na wodzie, że w Namibii dużym problemem jest brak wody, i że wszyscy powinniśmy ją oszczędzać. Atrakcją Nepalu jest spotkanie z żywą boginią Kumari, w Etiopii mieszkają najszybsi ludzie na świecie, a w Tajlandii słodycze robi się z ryżu. Te ciekawostki to może niewiele, ale dobry początek, by zrozumieć, że świat jest bardzo zróżnicowany, kolorowy i wart poznania.
Na warsztatach plastycznych, dzieci przelały wszystkie te wrażenia na papier i stworzyły malowane farbami pocztówki z wakacji.

Lato z biblioteką 2022 - DZIEŃ PIERWSZY
Lato z biblioteką 2022 - DZIEŃ DRUGI