Wakacje z biblioteką - podróże z poezją

Rozpoczęliśmy drugi tydzień wakacyjnych zajęć w bibliotece „Podróże z książką”.

Dziś wsiedliśmy do pociągu, ale wcale nie „byle jakiego” tylko do „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Dzisiejszy dzień spędziliśmy bowiem w podróży z poezją. Z pomocą rekwizytów zainscenizowaliśmy wiersze, które wszyscy znamy i kochamy. Pierwsza była „Rzepka”, którą dziadek zasadził w ogrodzie, i która „wyrosła jędrna i krzepka”. Żeby wyciągnąć rzepkę potrzebowaliśmy aż 11 aktorów, bo to i rzepka i dziadek, babcia i wnuczek, Mruczek i Kicia, kurka, gąska, bociek, żabka i oczywiście kawka.
A do „Lokomotywy” jeszcze więcej, bo przecież wszyscy wiemy, że „tych wagonów jest ze czterdzieści”!

Bawiliśmy się doskonale, w przerwach między przedstawieniami ćwicząc spostrzegawczość podczas zabawy w „Co zginęło?”. Stworzyliśmy też kredowe portrety ulubionych postaci literackich na bibliotecznym tarasie. Ale zaczął kropić deszcz, więc pozostało nam wrócić do biblioteki i schrupać słodkie co nieco.

Lato z biblioteką 2022 - DZIEŃ PIERWSZY
Lato z biblioteką 2022 - DZIEŃ DRUGI