Relacje z wydarzeń

Przyrodyjki z Marcinem Kostrzyńskim w bibliotece

Na spotkaniu we wtorek, 21 czerwca, Marcin Kostrzyński twórca filmów przyrodniczych i popularyzator wiedzy o lesie i jego mieszkańcach, po prostu oczarował wąbrzeską publiczność.

Spotkanie zorganizowane przez bibliotekę, w pierwszy dzień astronomicznego lata, dało wszystkim uczestnikom ogromną porcję energii i endorfin. Głośny śmiech wybuchał co chwilę, a uśmiechy właściwie nie schodziły z twarzy. Bo też nie sposób nie zarazić się entuzjazmem i miłością z jaką o zwierzętach opowiada Marcin Kostrzyński. Dla niego dziki mają twarze, borsuki zupełnie ludzkie zachowania rodzinne, wilki są niesamowicie inteligentne, a pies rozumie więcej słów niż przeciętny widz Polsatu (!). Wszystkie „gawędy o wilkach i innych zwierzętach” okraszone były niesamowitymi filmami z leśnych fotopułapek. Kamery rejestrujące życie lasu, Pan Marcin konstruuje samodzielnie i w przemyślny sposób montuje w leśnych ostępach. Mało tego, tworzy również mechaniczne zwierzęta (poznaliśmy bobra i wilka), które imitując zachowanie prawdziwych zwierząt, jeszcze bardziej zbliżają kamerę do leśnego życia. Ujęć, które obejrzeliśmy nie powstydziłoby się Hollywood, a już dubbing Pana Marcina z pewnością zasługuje na Oscara!

Szczęśliwcy obecni na wydarzeniu mogli zakupić książki Marcina Kostrzyńskiego. „Przyrodyjki” oraz „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej, że okraszone zostały autografami.
Pan Marcin, obdarowany przez bibliotekarki chlebem z ziołami i wąbrzeską pomidorówką, wyruszył do swojego leśnego domu w Górznie gdzie czeka na niego całe dzicze przedszkole z Pumbą i Chrumcią na czele, mamy jednak nadzieję, że nie była to Jego ostatnia wizyta w naszym mieście.

Agnieszka Błaszak

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.