Wielki Konkurs Sześciolatków

Cały rok pracy przedszkolaków w Bibliotecznej Akademii Malucha tradycyjnie wieńczy Wielki Konkurs Sześciolatków.

Nie inaczej było i tym razem, z tą jednak różnicą, że z uwagi na dużą liczbę grup współpracujących w tym roku z Akademią, konkurs trwał dwa dni!
W zmaganiach we wtorek 7 czerwca, wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn z Przedszkola Miejskiego "Bajka" w Wąbrzeźnie: „Wiewiórki”, „Zajączki” i „Pszczółki”
oraz z Przedszkola Alpido: „Stokrotki” i „Biedronki”.
Drużyny wykazywały się wiedzą o przygodach Fenka i jego przyjaciół, prezentowały wiersze i piosenki, układały puzzle i demonstrowały praktyczne umiejętności na temat poznanych emocji. A wszystko to na 6+!
Drugiego dnia zmagań konkursowych, w środę 8 czerwca, rywalizowały grupy "Żuczki" i "Żabki" ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie ; grupy "Sówki" i "Jeżyki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie oraz grupa "Misie" z Przedszkola Miejskiego "Bajka" w Wąbrzeźnie.
Wszyscy byli doskonale przygotowani i świetnie znali przygody liska Fenka w świecie emocji, który patronował całorocznym spotkaniom w 🎓คᛕคɗﻉ๓ٱٱ.
Konkurs w całości przygotowała i prowadziła "rektorka" naszej Akademii, uwielbiana przez dzieci, Pani Dorotka, czyli Dorota Sionkowska.

𝑾𝒚𝒈𝒓𝒂𝒍𝒊 𝒘𝒔𝒛𝒚𝒔𝒄𝒚‼️ A w nagrodach - ufundowanych przez firmę Reflex Polska - znajdą wspaniałe gry edukacyjne i oczywiście książki, które z pewnością umilą im niejeden wakacyjny dzień.
Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom za współpracę i świetne przygotowanie dzieci oraz Panom Burmistrzom Tomaszowi Zygnarowskiemu i Wojciechowi Trzcińskiemu za obecność na tym wydarzeniu, miłe słowa skierowane do naszych uczestników i wręczanie dyplomów.
Kolejny Wielki Konkurs Sześciolatków już za rok!

Agnieszka Błaszak