Edyta Jungowska po raz drugi w Wąbrzeźnie

Gwarnie i wesoło było w czwartek w wąbrzeskiej bibliotece. A to za sprawą wizyty słynnej aktorki Edyty Jungowskiej, która spotkała się z uczniami klas trzecich obu wąbrzeskich podstawówek.

Wizyta Pani Edyty w Wąbrzeźnie – już druga! – to efekt naszej współpracy z wydawnictwem prowadzonym przez aktorkę, o nazwie Jung-off-ska. Wydawnictwo, w ramach promocji audiobooków z klasyką literatury dziecięcej, które wydaje, organizowało dwukrotnie ogólnopolskie konkursy dla dzieci. W obu konkursach: plastycznym i literackim o Pippi oraz filmowym o Detektywie Blomkviście, wąbrzeska biblioteka wzięła udział jako Ambasador lokalnego etapu. Nasze zaangażowanie w promocję i realizację zmagań konkursowych, dwukrotnie zostało dostrzeżone przez Organizatorów i dwukrotnie zdobyliśmy tytuł Najlepszego Ambasadora. A nagrodą było spotkanie dla naszych najmłodszych czytelników z Panią Edytą Jungowską!
Podobnie jak w roku ubiegłym, spotkanie z zaproszonymi klasami pełne było śmiechu i radości. Uczestnicy tupali, prychali i "wydawali odgłosy paszczą". Grali w orkiestrze, mówili po japońsku, a przede wszystkim doskonale się bawili słuchając jak Edyta Jungowska w mistrzowski sposób czyta fragmenty „Pippi Pończoszanki”. Wspólnie odkryliśmy wszystkie tajemnice audiobooków, wymyśliliśmy własny kod do komunikacji i napinaliśmy muskuły w cyrku Pippi.
Specjalnym gościem na spotkaniu, była klasa VI B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie, która stworzyła ekipę filmową i wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Neumann, nakręciła film na konkurs o detektywie Blomkviście. Pani Edyta Jungowska poświęciła im część spotkania, aby pogratulować uczestnictwa i wypytać o wrażenia z planu filmowego.

Wszyscy obecni mogli zaopatrzyć się w audiobooki z Wydawnictwa Jung-off-ska i otrzymać pamiątkowy wpis od naszej gościni.
Audiobooki w bardzo atrakcyjnych cenach (z 40% ZNIŻKĄ!) można jeszcze przez najbliższy tydzień zakupić w naszej bibliotece.
Serdecznie PolecaMY!

Zobacz jak bawiliśmy się na spotkaniu z Edytą Jungowska w 2021 roku.