Zimowa zabawa - dzień drugi

Wtorkowe zajęcia feryjne spędziliśmy w teatrze.

Rozpoczęliśmy oczywiście od fragmentu przygód chomika Szarusia, który odczytała jedna z uczestniczek warsztatów - Kornelia. Po porcji lektury przyszedł czas na, znaną już dzieciom, zabawę w słówka. Dziś hasłem była "zima" i szukaliśmy słów, które się z nią kojarzą. Zapisaliśmy ponad 40 wyrazów! I w końcu nadszedł moment, na który czekaliśmy, czyli zabawę w teatr. Teatr nie byle jaki, bo japoński! Mający wielowiekowe tradycje, papierowy teatrzyk narracyjny, zamykany w magicznej, drewnianej skrzynce. Dzieci podzielone na trzy zespoły, przygotowały ilustracje do trzech wierszy o tematyce zimowej. Gotowe plansze drużyny po kolei wsuwały do skrzyneczki-sceny i prezentowały swoją opowieść kolegom.
Chociaż zima znika zza okien, u nas panowała dziś niepodzielnie ;-)