W bibliotece po raz pierwszy

Przemiłe Motylki i Biedronki z Przedszkole Miejskie "Bajka" w Wąbrzeźnie po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę!

Dzieci z uwagą słuchały o zasadach korzystania z księgozbioru i o cechach jakie powinien posiadać wzorowy czytelnik. Bibliotekarka Dorota Sionkowska pokazała maluchom wszystkie kolorowe zakątki Filii dla dzieci, w których można czytać, rysować i miło spędzać czas.
Następnie przyszedł czas na pierwszą lekcję biblioteczną, a nosiła ona tytuł "Szkółka dobrych manier". Dzieci poznały małpkę Florka, bohatera książki Adrienne Heymans, który uczył się grzeczności. Nie było to łatwe zadanie, ale w końcu małpka nabrała ogłady, a maluchy zrozumiały, że dzięki grzeczności codzienne życie staje się łatwiejsze i milsze😄

Agnieszka Błaszak