Wąbrzeźno w nowej perspektywie - podsumowanie konkursu

30 czerwca 2021 r. odbyło się w Bibliotece uroczyste podsumowanie XX jubileuszowej edycji powiatowego konkursu "Wąbrzeźno moje miejsce na ziemi".

Od dziewiętnastu lat wąbrzeźnianie podejmowali zmagania w tym konkursie przygotowując prace literackie lub wystąpienia krasomówcze na zadany temat.

ZOBACZ KONKURS W 2018 R.
ZOBACZ KONKURS W 2019 R.

Z okazji jubileuszu, ale też trochę przez pandemię, formuła Konkursu została „zliftingowana” i przybrała formę fotograficzną. Ale nie chodziło nam o zwykłe fotografowanie, a fotografowanie w WYMUSZONEJ PERSPEKTYWIE!
Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęć swojej miejscowości z wykorzystaniem: tzw. wymuszonej perspektywy, czyli takiej sztuczki fotograficznej, która wywołuje złudzenie optyczne - fotografowane obiekty wydają się większe, mniejsze lub bardziej oddalone dzięki niecodziennemu dobieraniu pozycji ludzi, miejsc lub obiektów względem siebie.
Jury oceniało oryginalność ujęć, pomysłowość zastosowanej techniki oraz walory promocyjne wykonanego zdjęcia. DLA ZWYCIĘZCÓW jak zwykle zostały przewidziane NAGRODY STAROSTY I BURMISTRZA ORAZ BIBLIOTEKI.

O 13:00 w Bibliotece spotkali się uczestnicy konkursu, a także przedstawiciele naszych Patronów, tj. Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego: Pani Dorota Stempska Sekretarz UM Wąbrzeźno oraz Pan wicestarosta Karol Sarnecki.
Uroczystość rozpoczęło performatywne czytanie w wykonaniu Aleksandry Olszewskiej, opowiadania autorstwa Sabiny Olszewskiej pt. ”Moje miasto niezwykłe”. Wprowadziło nas ono doskonale w klimat zdjęć naszych konkursowiczów, którzy również starali się przedstawić Wąbrzeźno i okolice w niecodzienny, niezwykły sposób. Efekt ich pracy można podziwiać na wystawie w Bibliotece. Wąbrzeskie Zakłady Graficzne wydały też komplet pocztówek z najciekawszymi ujęciami, a już wkrótce pojawi się w naszych mediach społecznościowych wystawa wirtualna.

Przedstawiamy laureatów:
NAGRODY STAROSTY zdobyli:
Magdalena Kilanowska (Wąbrzeźno) –
laureatka nagrody specjalnej ufundowanej przez prezesa WZG Pana Leszka Dembka.
Weronika Piasecka (Nielub)
NAGRODY BURMISTRZA zdobyli:
Tomasz Delicat (Wąbrzeźno)
Jakub Rzeczewski (Wąbrzeźno)
NAGRODĘ BIBLIOTEKI zdobyła
Weronika Marecik (Dębowa Łąka)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy niebanalnych pomysłów i świetnej techniki, a uwadze naszych czytelników polecamy wystawę nagrodzonych prac na parterze Biblioteki przy ul. Matejki 11B.

Agnieszka Błaszak