Feriowicze w bibliotece

Trwają ferie zimowe w naszym mieście. Dzieci biorące udział w zajęciach zorganizowanych w wąbrzeskich szkołach podstawowych odwiedziły bibliotekę.

Na spotkaniu z dyrektor Aleksandrą Kurek uczniowie z SP 2 i SP 3 dowiedziały się o zasadach funkcjonowania biblioteki, jej zbiorach książkowych i tych mniej oczywistych jak audiobooki, dokumenty życia społecznego, faksymile, wydawnictwa antykwaryczne. Dzieci zdobyły też garść informacji o historii książki, poczynając od tabliczek glinianych, zwojów papirusowych, poprzez pierwsze teksty drukowane aż po współczesne e-booki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki i zaproszenie do biblioteki. Wszystkich, którzy chcieliby stać się pełnoprawnymi czytelnikami naszej książnicy zachęcamy do założenia imiennej karty bibliotecznej. Pamiętajmy, że w celu jej zarejestrowania w systemie bibliotecznym MAK+ konieczny jest numer PESEL.

Agnieszka Błaszak