Rozdanie nagród - Lato z Pippi

Rodzinne duety, które wzięły udział w konkursie z okazji 75 urodzin Pippi, najsłynniejszej bohaterki książek Astrid Lindgren - „Lato z Pipi”, organizowanego przez Wydawnictwo Jungoffska, wczoraj odebrały nagrody w naszym lokalnym etapie.

Pięć prac plastycznych inspirowanych światowym malarstwem, przedstawiających Pippi lub jej przygody oraz cztery limeryki, wąbrzeska biblioteka, jako Ambasador Konkursu przesłała do etapu ogólnopolskiego.
Marysia Otremba z babcią Ewą, Zuzia Pietruszyńska z mamą Edytą, Tosia Błaszak z ciocią Izą, Gaja Grochowalska z mamą Pauliną oraz Zuzia Olszewska z ciocią Olą stworzyli piękne portrety Pippi, inspirowane m.in. obrazami Degasa, Gauguina, czy Makowskiego. Z kolei o napisanie limeryków, czyli krótkich, zabawnych wierszyków o sformalizowanej budowie pokusili się: Wiktoria Winiarska z mamą Kamilą, Tosia Błaszak z ciocią Izą, Gaja Grochowalska z mamą Pauliną i Oliwka Olszewska z ciocią Aleksandrą.
Wyróżnienia w naszym lokalnym etapie otrzymały też Wiktoria i Maja Sądowskie z mamą Magdaleną.
Celem konkursu było kreatywne spędzanie wolnego czasu przez rodziny, możliwość zaprezentowania zdolności plastycznych i literackich, promocja twórczości Astrid Lindgren, a w szczególności najsłynniejszej rudowłosej dziewczynki na świecie - Pippi, propagowanie czytelnictwa oraz postaw społecznych do których Pippi inspiruje, tj. walki o prawa dzieci, pewności siebie, prawa do własnego zdania, otwartości na świat czy równouprawnienia płci.
Dziękujemy wszystkim pięknie za udział w konkursie i trzymamy kciuki za „naszych” w etapie ogólnopolskim. Rozstrzygnięcie Organizatorzy zapowiadają na 14 listopada.