Pierwsza praca w bibliotece

Tymczasem czworo  naszych stażystów z programu "Przez naukę do sukcesu III" powoli zbliża się do końca swojej „pierwszej pracy”.

W ostatnich dniach zajmowali się głównie archiwizacją regionaliów, co dało im świetną okazję do bliższego poznania dziejów rodzinnego miasta. Zapoznali się również z działalnością kulturalną biblioteki oraz animacją czytelniczą. Czynnie włączyli się do przygotowania warsztatów dla rodzinnych duetów „Lato z Pippi” .
Sporo czasu poświęcili na sporządzenie rekomendacji czytelniczych, które będzie można wkrótce znaleźć na FB w naszym cyklu „Zabookowany weekend”. Licealiści zaproponowali również scenariusze spotkań autorskich z ich ulubionym pisarzem.
Mamy nadzieję, że młodzi stażyści polubili pracę w bibliotece, która – jak zgodnie przyznają – jest znacznie bardziej urozmaicona niż im się to kiedyś wydawało. Ufamy, że nasza biblioteka na stałe już zagości na mapie ich ulubionych miejsc w Wąbrzeźnie. Dawid Oliwia Zuzanna i Kacper POWODZENIA!