Wielka gala w Filii nr 1

Z naszej bibliotecznej Filii nr 1 napłynęły wspaniałe informacje i zdjęcia, z uroczystego wręczenia dyplomów "Małego czytelnika".

A wszystko to w ramach akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych "Mała Książka - Wielki Człowiek":

W pierwszej połowie września, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie, rozopczęła się kampania czytelnicza „Mała książka-wielki człowiek”. Skierowana była ona do przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Na starcie dzieci otrzymały prezent – oczywiście książki. Przedszkolaki ucieszyły się z tej niespodzianki, którą zapewnił Instytut Książki z Krakowa - organizator całej kampanii. W „wyprawce” znajdowała się m.in. wspaniała książka pt. „Pierwsze czytanki dla...”.

W akcji z ogromną radością, udział wzięły przedszkolaki z grup mieszczących się przy SP3 - „Słoneczka” oraz grupa „Promyczki”.
Dzieci, co tydzień chętnie odwiedzały Panią Asię (Filie nr 1) w SP 3 i wypożyczały najróżniejsze książki. Dostały „Kartę Małego Czytelnika”, na której przyklejały naklejki otrzymane po każdej wizycie w bibliotece.
Dziesięć wizyt to dziesięć zdobytych naklejek (delfinków), które zapełniały otrzymaną Kartę.
Młodzi czytelnicy z SP3 przeczytali mnóstwo książek!
Dzień 6 grudnia był nie tylko dniem „mikołajkowym”, ale także podsumowaniem kampanii. Przedszkolaki odwiedziły Panią Asię (Filia nr 1), która miała dla nich niespodziankę, a mianowicie dyplomy oraz odznaki - przypinkę z logo akcji. Zadowolone dzieci zapewniły, że mimo iż kampania już się zakończyła nadal będą regularnie odwiedzać bibliotekę.
Akcja miała na celu zachęcenie dzieci i rodziców do codziennego czytania, do pokochania książek oraz do częstego odwiedzania biblioteki ze swoimi pociechami.
Cieszymy się, że nasze dzieci miały możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym przedsięwzięciu.
tekst: Agnieszka Pesta i Karolina Borowiecka
zdjęcia: Agnieszka Pesta