Relacje z wydarzeń

Mała książka - wielki człowiek

Przypominamy, że w naszej bibliotece wciąż trwa akcja "Mała książka - Wielki człowiek" kierowana do dzieci w wieku 3-6 lat.

W tej chwili akcja jest już na półmetku. Filie wąbrzeskiej biblioteki - dla dzieci i Filia nr 1 - rozdały 179 wyprawek i 45 dyplomów dla tych spośród małych czytelników, którzy zebrali komplet 10 naklejek na swoich "delfinkowych" kartach. Bibliotece przybyło aż 76 nowych i mamy nadzieję, oddanych czytelników.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek" to ogólnopolska akcja prowadzona przez Instytut Książki w bibliotekach w całej Polsce. Jest to swoiste zaproszenie dla dzieci i ich rodziców do świata literatury. W tym celu dzieci otrzymują na własność, pięknie wydaną i mądrą książkę pt.: "Pierwsze czytanki dla...", to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej. Dla bibliotekarzy to natomiast możliwość na pozyskanie nowych i wiernych czytelników.

Serdecznie zapraszamy tych z Państwa, których pociechy są w wieku 3-6 lat do odwiedzenia biblioteki, odebrania wyprawek czytelniczych i zapoznania się z naszą ofertą. Przed Świętami może warto pomyśleć nie tylko o prezentach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który mu poświecimy na wspólne czytanie i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie.
Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem, i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami biblioteki!

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.