Relacje z wydarzeń

Kto pierwszy do... książki!

Wyszukiwanie książek w katalogach on-line, a następnie odnajdywanie ich na półkach było głównym zadaniem jakie postawiłyśmy dziś przed uczniami z Myśliwca, którzy po raz kolejny odwiedzili wąbrzeską bibliotekę.

Młodzież przywitała bibliotekarka Dorota Sionkowska, przypomniała o najważniejszych aspektach funkcjonowania biblioteki i zachęciła do skorzystania z naszej oferty. Następnie Małgorzata Grzybek przeprowadziła krótkie szkolenie z zakresu systemu bibliotecznego MAK+ i serwisu internetowego Szukam Książki. Po takim wprowadzeniu uczniowie wylosowali zadania do wykonania i przystąpili do wyszukiwania konkretnych tytułów. W nagrodę za szybko odnalezione książki otrzymali kolorowe zakładki do swoich lektur. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie miło i pożytecznie spędzili czas w bibliotece i, że jeszcze do nas wrócą.

Wyszukaj na stronie

Ostatnio dodane relacje

Informujemy, że w związku z koniecznością spełnienia wymogów sanitarnych oraz zmianami organizacji pracy,
zwroty oraz wypożyczenia książek będą możliwe od 11 maja br.

W początkowym okresie czynna będzie jedynie Biblioteka Główna przy ul. Matejki 11 B.
Przypominamy, że z jej zbiorów mogą korzystać wszyscy czytelnicy, również ci zapisani w Filii nr 1.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, obowiązywać będą pewne ograniczenia.