Świerszcze już w Akademii

Sześciolatki z grupy Świerszcze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie, jako ostatni w tej grupie wiekowej, rozpoczęły swoją tegoroczną przygodę z Biblioteczną Akademią Malucha.

Podobnie jak inni zerówkowicze poznały bohatera swojej lektury - sympatycznego Fenka, czyli liska preriowego. Na początku zajęć bibliotekarka Dorota Sionkowska przypomniała dzieciom, że w naszej bibliotece wciąż trwa akcja "Mała książka - wielki człowiek". Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które jest, bądź dopiero zostanie czytelnikiem biblioteki otrzyma w prezencie książeczkę pt.: „Pierwsze czytanki dla…” oraz poradnik dla rodziców "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Aby zaszczepić dzieciom czytelniczego bakcyla, do tego zestawu dołączamy specjalną kartę, na której przedszkolak nakleja delfinki - nagrody za kolejne wypożyczenia. Po zebraniu dziesięciu naklejek na młodego człowieka będzie czekał dyplom i odznaka.
Warto do nas zaglądać. Pamiętajcie Państwo, że biblioteka to miejsce spotkań i dobrej zabawy. Przestrzeń, w której dziecko może rozwijać swoją kreatywność, pobawić się z rówieśnikami w ciekawy sposób, a przy okazji "zarazić" się miłością do książek. Zapraszamy!