Z Wielkich Radowisk do biblioteki

Klasy I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Radowiskach spędziły dzisiejsze przedpołudnie w wąbrzeskiej bibliotece.

Dorota Sionkowska z Filii dla Dzieci opowiedziała gościom o zasadach funkcjonowania nowoczesnej biblioteki. Takiej biblioteki, w której obowiązuje elektroniczny system rejestracji, a książki skanuje się czytnikiem, jak towary w sklepie. Dzieciom bardzo podobało się to rozwiązanie zwłaszcza, że za wypożyczone książki nic nie płacimy. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem dedykowanym ich kategorii wiekowej. Najczęściej pytali o książki o zwierzętach, których - zapewniamy - w bibliotece nie brakuje! W końcu przyszedł czas na animacje czytelnicze i sprawdzenie wiedzy naszych młodych gości o baśniach i bajkach a następnie chwila na zabawę w "kąciku malucha".
Kochani, dziękujemy Wam za odwiedziny i zapraszamy do korzystania z MiPBP również indywidualnie, razem z rodzicami.