Relacje z wydarzeń

Żuczki i Świetliki wstąpiły do Akademii

Pięcioletnie Żuczki wczoraj, a dziś sześcioletnie Świetliki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie rozpoczęły zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha.

Żuczki poznały bohatera swojej lektury, a będzie nim w tym roku szkolnym Tupcio Chrupcio. Autorką serii o tej sympatycznej myszce jest Eliza Piotrowska. Tytułowy Tupcio poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każde dziecko w wieku przedszkolnym. Opowieści o myszce pokazują przedszkolakom, że nie są sami ze swoimi obawami i pomagają zaakceptować nadchodzące w ich życiu zmiany. Już same tytuły serii takie, jak: "Idę do lekarza", "Nie umiem przegrywać", "Nie chcę jeść", "Mam rodzeństwo", "Mama idzie do pracy" mówią, o czym będzie opowiadać konkretna książeczka i jakim problemem zajmiemy się na kolejnym spotkaniu.
Bohaterem spotkań z sześciolatkami jest zaś Fenek - lisek pustynny, który będziesz towarzyszył dzieciom w świecie emocji. Dziś z pomocą "kostki uczuć" Świetliki opowiadały jakie sytuacje wprawiają je w radość, kiedy się smucą, czego się boją. Fenek pomoże nazywać i oswajać przedszkolakom emocje i problemy wieku dziecięcego.

Wyszukaj na stronie

Ostatnio dodane relacje