Relacje z wydarzeń

Noc Bibliotek już za nami - zobacz co się działo

Tygodnie przygotowań do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek i oto już relacjonujemy to co było, jak było i czy się udało?

W wąbrzeskiej bibliotece dostosowaliśmy się do tegorocznego hasła akcji „znajdźmy wspólny język” zapraszając najmłodszych na spotkanie z chińską rodziną. Wspólnie z panią Liu Xinyi i jej dziećmi Joyce i Alexem Wang poznaliśmy zwyczaje związane z chińskim Nowym Rokiem, uprawialiśmy tai chi i ćwiczyliśmy chińską kaligrafię. Zrobiliśmy noworoczne bębenki i kosztowaliśmy ciasteczek z wróżbą, które jak się okazało wcale nie są chińską tradycją! ;-) Wszystko to pod wiele mówiącym hasłem: "mój sąsiad jest Chińczykiem".
Zobacz film

 


Po krótkiej „technicznej’ przerwie kolejna grupa uczestników Nocy Bibliotek przystąpiła do warsztatów plastycznych zatytułowanych "Być jak van Gogh". Poznaliśmy życiorys malarza Vincenta van Gogha, a następnie kto odważny stanął przed sztalugą i spróbował stworzyć coś w stylu Mistrza lub pokazać to, co mu w duszy gra. Kto nie czuł się na siłach malować, kolorował lub układał puzzle - słynne Słoneczniki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też wirtualna wystawa, którą oglądaliśmy w trójwymiarze przez gogle VR.
Ekspozycja dzieł uczestników naszych warsztatów do obejrzenia już od 7 października w Bibliotece, przy ul. Matejki 11 B.
Zobacz film

 

Zaś późnym wieczorem zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców na silent disco, czyli tańce w słuchawkach. Ta impreza również świetnie wpisała się w tegoroczne hasło Nocy Bibliotek „znajdźmy wspólny język”. Bawiliśmy się międzypokoleniowo, nie dzieliły nas gusta muzyczne a połączył taniec i ... śpiew.
Zobacz film

 


Zobacz także galerię z Noc Bibliotek w Wąbrzeźnie

 

Wyszukaj na stronie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.