Relacje z wydarzeń

Pożegnanie z Wakacjami w Bibliotece

Dziesięć dni wspólnych zabaw, gier i wyzwań podczas tegorocznych Wakacji w Bibliotece – już za nami!


W środę (17.07) przeprowadziliśmy zajęcia biblioterapeutyczne pt. „Jak radzić sobie ze złością?” w oparciu o opowiadanie E. Meyer-Glitza „Kiedy Kan-No-Mushi się obudzi”. Dzieci podczas dyskusji i wspólnych zabaw dzieliły się spostrzeżeniami na temat złości. Skąd się biorą w nas takie uczucia? Co wzbudza w nas złość? I co najważniejsze: jak sobie z nią radzić? Uczyliśmy się rozładowywać złe emocje, wyrażać swoje odczucia tak, by nie sprawiać przy tym nikomu przykrości i nikogo nie krzywdzić. W ramach arteterapii powstały kolorowe motyle – symbole radości i piękna.
W czwartek (18.07) uczestnicy bibliotecznych półkolonii spotkali się z wąbrzeźnianką i pisarką Panią Bogumiłą Trzcińską, która opowiedziała o swoim dzieciństwie – bez telewizji, smartfonów i Internetu! W co bawiły się wówczas dzieci, jakie były ich marzenia, co czytały? Słuchając opowieści Pani Bogumiły koloniści szeroko otwierali oczy ze zdumienia. Żeby udowodnić młodzieży, że można świetnie spędzać czas bez elektronicznych gadżetów wyszliśmy na podwórko i bawiliśmy się w „kółko graniaste”, „chodzi lisek”, „raz dwa trzy baba jaga patrzy” i wiele innych gier, które angażują wszystkich uczestników i budują wspólnotę.
Zajęcia te nazwałyśmy „To była gratka dla babci i dziadka. Uwierzysz?!” Towarzyszyła im wystawa zabawek sprzed 30, 40, 50 lat. I dzieciom rzeczywiście trudno było uwierzyć, że ten szary miś, albo lalka-bobas były kiedyś marzeniem ich rówieśników…
W piątek (19.07) na nasze zajęcia powróciła nowoczesność. Najpierw była zumba z panią Kasią Sumińską i dzikie harce przy muzyce a następnie wkroczyliśmy w „Rozszerzoną Rzeczywistość” (WR) wykorzystując tablety oraz aplikację Quiver, która „ożywia” specjalne, wcześniej pokolorowane obrazki. Nasi koloniści świetnie się odnaleźli w tych klimatach i żadne instrukcje, jak korzystać z aplikacji nie były im potrzebne. Z zapałem kolorowały i „ożywiały” swoje obrazki i wszystkim żal było rozstawać się z Wakacjami w Bibliotece. Ale to już niestety koniec… Zimą zaprosimy Was na Ferie w Bibliotece!

 

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.