Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem

Piątkowe spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem w wąbrzeskiej bibliotece było możliwe dzięki rodzinnym związkom dziennikarza z naszym miastem. Żona Pana Krzysztofa, Joanna Korcz Mroziewicz jest bowiem rodowitą wąbrzeźnianką.

Korzystając z bytności Państwa Mroziewiczów w Wąbrzeźnie mogliśmy zatem cieszyć się ze spotkania z wybitnym publicystą, znawcą problematyki międzynarodowej, wielkim erudytą. Choć jest autorem kilkunastu książek o różnorodnej tematyce na spotkaniu w naszej bibliotece Pan Krzysztof, na prośbę widzów, skupił się przede wszystkim na Indiach, w których spędził wiele lat, w tym cztery jako ambasador. Niezwykle barwne opowieści dotyczyły między innymi szczególnego sposobu pojmowania czasu, zawiłości lingwistycznych (ponad 70 określeń słowa „woda”!), czy w końcu specyficznego podejścia hindusów do higieny.

Druga część spotkania dotyczyła najnowszej książki Krzysztofa Mroziewicza, pod wiele mówiącym tytułem „Delirium władzy. Kto rządzi ten błądzi”. Mogliśmy poznać opinie wybitnego komentatora o wielu wydarzeniach politycznych na świecie tych dawniejszych i tych najnowszych.

Na zakończenie spotkania Pan Krzysztof podpisywał swoją książkę i odbierał wyrazy uznania za swoją twórczość, a także występy w telewizyjnych programach publicystycznych, które widzowie wciąż pamiętają.
W naszej bibliotece znajdziecie trzy tytuły autorstwa Krzysztofa Mroziewicza: „Mity indyjskie”, „Indie. Sztuka władzy” oraz najnowszą książkę „Delirium władzy. Kto rządzi ten błądzi”. Zapraszamy do Wypożyczalni dla dorosłych.