Uczniowie powiedzieli NIE przemocy!

W dniach 25 i 26 marca br. Filia nr 1 gościła u siebie dwie klasy ze SP 3 w Wąbrzeźnie - I"c" i III "b" wraz z wychowawcami, paniami Magdaleną Dąbrowską i Teresą Szkołyk.

Tematem przewodnim naszego spotkania była pogadanka połączona z dyskusją na temat przemocy na szkolnym boisku. Z uwagi na to, że coraz częściej mówi się w mediach o narastaniu agresji wśród dzieci i młodzieży temat ów wzbudził wśród uczniów duże zainteresowanie. W trakcie dyskusji doszliśmy do wniosku, że każdy ma prawo być sobą i mieć inne zainteresowania niż jego koledzy. Nikt też nie ma prawa używać jakiejkolwiek przemocy wobec kogoś kto wyróżnia się z grupy swoich kolegów. Wszyscy byli zdecydowani powiedzieć NIE! przemocy.
Nasze spotkanie zakończyliśmy głośnym czytaniem książki autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej "Słup soli".

Joanna Górecka

acha01 acha02 acha03