8 klasa z Ryńska odwiedziła bibliotekę

Śladem starszych kolegów z gimnazjum przybyli dziś do nas ósmoklasiści z Ryńska.

Plan wycieczki, tak jak poprzednio przewidywał zapoznanie się z biblioteką. Dyrektor Aleksandra Kurek omówiła zbiory regionalne, ze szczególną uwagą pochylając się nad opracowaniami dotyczącymi Ryńska. Młodzież miała też okazję obejrzeć wyjątkowo cenne woluminy z naszych zbiorów antykwarycznych. Była chwila relaksu w „strefie dla młodzieży” i na bibliotecznym tarasie. W końcu przyszedł czas na szkolenie z obsługi systemu bibliotecznego MAK +, które przeprowadziła bibliotekarka Małgorzata Grzybek. Jak znaleźć pożądaną książkę w katalogach on-line, jak ją zarezerwować, przedłużyć? Tego dowiedzieli się uczniowie z krótkiej prezentacji. Nie zabrakło też emocji związanych z konkursem: „kto pierwszy zainstaluje na swoim telefonie aplikację Blisko”. Zwycięzca otrzymał drobny upominek. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy skorzystają na tym kiedy najświeższe informację z biblioteki będą docierać wprost na ich telefony.