Jagódki - pierwszy raz w bibliotece

Małe Jagódki z Przedszkola Alpido odwiedziły nas dziś po raz pierwszy.

Grupa przesympatycznych trzylatków wraz z „ciociami” miała okazję poznać Filię dla dzieci wąbrzeskiej biblioteki. Specjalnie dla takich szkrabów dedykowany „kącik malucha” został od razu zaanektowany! Poszły w ruch kolorowe zabawki, puzzle, kolorowanki. Nie mogło też zabraknąć choćby elementarnej edukacji czytelniczej. Dzieci dowiedziały się, że biblioteka jest domkiem dla książek, ale książeczki bardzo lubią odwiedzać swoich małych przyjaciół w ich domach. Dorota Sionkowska, szefowa dziecięcej filii zachęcała dzieci do bywania w bibliotece wraz z rodzicami, dziadkami bądź starszym rodzeństwem. Rozdała przy tej okazji kolorowe ulotki, które przedszkolaki zabrały ze sobą. Odbyło się też głośne czytanie. Zabawne perypetie Tupcia Chrupcia bardzo się dzieciom podobały. Spotkanie zakończyły zaś wspólne „wygibasy”. Mamy nadzieję, że ta pierwsza wizyta zaowocuje następnymi i Jagódki staną się pełnoprawnymi czytelnikami wąbrzeskiej biblioteki.