Dyskusja o przyjaźni

22 lutego br. w filii nr 1 odbyło się kolejne spotkanie członków dziecięcego DKK.

Celem naszego spotkania było uświadomienie sobie potrzeby przyjaźni, bezinteresownej chęci pomagania innym oraz wyodrębnienie zachowań zasługujących na pochwałę. Poznaliśmy również literaturę opisującą wspaniałą, szczerą przyjaźń. Bardzo podobał się nam cytat z "Kubusia Puchatka" autorstwa A.A Milne :"Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie".
Poznaliśmy również sympatyczną dziewczynkę Martusię i jej przyjaciela, wesołego szczeniaczka Gufiego, na podstawie książki Pierre Couronne pt."Martusia i Gufi".
Na koniec każdy z nas stworzył portret swojego przyjaciela, podkreślając jego szczególne cechy.

dkk przyjazn

Joanna Górecka