"Mataszkowie" w wąbrzeskiej bibliotece

Tomasz Stochmal urodzony w Wąbrzeźnie autor cyklu książek o rodzinie Mataszków, popularyzujących ideę zwiedzania i poznawania Polski przez dzieci spotkał się z czytelnikami w bibliotece 29 stycznia br. Okazją do spotkania była najnowsza książeczka autora zatytułowana „Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej”.

To już piąta książeczka z cyklu, w poprzednich czterech sympatyczna rodzina Mataszków odkrywała tajemnice Helu, skarby Torunia, gdańską zagadkę oraz przeżywała mazurską przygodę. W końcu przyszedł czas na ziemię wąbrzeską. Mali Mataszkowie wraz z rodzicami oraz wujostwem trafiają do Niedźwiedzia, w parku otaczającym zabytkowy niedźwiedzki pałac rozbijają obozowisko. Tu dowiadują się o zaginionej przed laty, cennej kolekcji muzealnej. Próby rozwikłania zagadki prowadzą małych detektywów do Wąbrzeźna, Dębowej Łąki, Ryńska. Idąc śladem bohaterów czytelnicy mają okazję przyjrzeć się historii, architekturze i przyrodzie ziemi wąbrzeskiej. Dzieci z klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 2, które uczestniczyły w spotkaniu chętnie brały udział w zabawach zaproponowanych przez autora. Wspólnie rozwiązywali krzyżówkę i różne quizy sprawdzające wiedzę o naszej małej ojczyźnie. Zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po „Mataszaków na ziemi wąbrzeskiej”. Lektura tej książeczki może stać się świetnym pretekstem do rodzinnej wyprawy rowerowej po okolicy i wspólnego przeżywania własnych wakacyjnych przygód.
Książeczki z cyklu o Mataszkach dostępne są w Filii dla dzieci. Zapraszamy!