Obrazki z ferii

Na czas ferii zimowych Filia dla Dzieci stała się z pewnością najgorętszym i najbardziej radosnym miejscem w całym Wąbrzeźnie. W dniach od 14 do 18 stycznia odbywały się u nas zajęcia dla dzieci pod hasłem „Zimowa zawierucha”.

Chętnych do udziału w nich nie brakowało, a gościliśmy również uczestników półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 3. Staraliśmy się, aby program ferii był jak najbardziej urozmaicony, aby dostarczyć uczestnikom jak najwięcej miłych wrażeń i przeżyć.
W pierwszym dniu z wizytą udaliśmy się do Królowej Śniegu. Zadaniem dzieci było odnalezienie w jej krainie tajemniczej skrzyni. Aby tego dokonać uczestnicy musieli rozwiązać szereg zadań i łamigłówek, np. odnaleźć szczegóły rysunku używając lornetki, ułożyć puzzle, dopasować treść bajki do odpowiedniego obrazka, ułożyć słowa z rozrzuconych liter za pomocą długich słomek itp.
Na zajęciach plastyczno-literackich pt. „Konkurs życzeń dla dziadków” powstały bardzo kolorowe i wyjątkowe laurki dla naszych kochanych dziadków wraz z samodzielnie ułożonymi życzeniami. Odważniejsze dzieci wystąpiły publicznie, złożyły życzenia i zaśpiewały dla dziadków piosenkę.
Nie zabrakło również zabaw teatralnych, które prowadziła pani dyrektor biblioteki, Aleksandra Kurek. Dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Czarownica i kot”.
Ferie w bibliotece zakończyliśmy „Wielkim balem”, na który dzieci przygotowały samodzielnie wspaniałe, gazetowe stroje. Chętnie bawiły się przy muzyce, brały udział w konkursach i zabawach.
Wszystkie zajęcia kończyły się słodkim poczęstunkiem, który ufundowała pani Elżbieta Kopczyńska - jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną, wspaniałą zabawę i dopisujące humory.

Dorota Sionkowska

Jak i w co się bawiliśmy, spędzając wspólnie feryjny czas pokazuje galeria poniżej. Zapraszamy do obejrzenia: