Biblioteczna Akademia Malucha po przerwie świątecznej

Po przerwie świąteczno-noworocznej wznowiła zajęcia Biblioteczna Akademia Malucha. Znowu gwarnie i kolorowo zrobiło się w Filii dla Dzieci, a to za sprawą przedszkolaków z Bajki, Alpido i SP nr 2, które prezentują swoją wiedzę i nowe umiejętności po przeczytaniu „akademickich lektur”.

Dzieci śpiewająco zdały test „o przyjaźni” po przeczytaniu książeczki, pt.: „Wszystko moje! Czyli o tym jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza”. Prezentowały portrety swoich przyjaciół i opowiadały o najbliższych sobie osobach. Na kolejnych zajęciach starszaki poznały opowiadanie pt.: „Nie bawię się! Czyli o kłótni i o zgodzie”. Czy warto się kłócić i jak ładnie się pogodzić? To kolejne ważkie problemy wieku dziecięcego, które próbuje oswoić na zajęciach bibliotekarka Dorota Sionkowska. Podczas wspólnych pląsów i zabaw dzieci  zaprezentowały własne „pomysły na zgodę” raz jeszcze podkreślając wartość przyjaźni.