Klub seniora na spotkaniu w bibliotece

Popołudnie w bibliotece spędzili, 5 grudnia członkowie Klubu Seniora "Echo" działającego przy Wąbrzeskim Domu Kultury. Była to pierwsza, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia wizyta klubowiczów w wąbrzeskiej książnicy.

Spotkanie rozpoczęła krótka wycieczka po obiekcie, prezentacja poszczególnych pomieszczeń i zbiorów bibliotecznych. Druga część wizyty odbyła się przy kawie i słodkościach w naszej „salce mobilnej”, w której prezentujemy wystawę „Tacy byliśmy… Tak żyliśmy”. Zgromadzone eksponaty i zdjęcia ilustrujące życie codzienne w Wąbrzeźnie u progu niepodległości bardzo spodobały się klubowiczom. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej rozpoczęła się dyskusja i wielkie wspominanie czasów minionych. Mamy nadzieję, że po tym udanym "debiucie", seniorzy będą już na co dzień odwiedzać bibliotekę.

Agnieszka Błaszak