Urodziny Pluszowego Misia w Bibliotece

W urodzinach Pluszowego Misia obchodzonych hucznie w naszej Bibliotece wzięło udział przeszło stu przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Bajka.

Były z nami Zajączki, Motylki, Misie, Biedronki, Wiewiórki oraz Pszczółki . Do najmłodszych dzieci (Kaczuszki i Kotki) Miś wraz z bibliotekarką Dorotą Sionkowską zawitali osobiście.
Podczas wspólnych zabaw dzieci z misiami tańczyły, śpiewały, recytowały wierszyki. Rozwiązaliśmy razem quiz wiedzy o misiach – bohaterach dobranocek i zwyczajach prawdziwych niedźwiedzi żyjących w przyrodzie. Maluchy przedstawiały swoje pluszaki, opowiadały ich historie, a nawet wręczały im prezenty.
No i to co najważniejsze - poznaliśmy historię powstania Pluszowego Misia, w którą „zamieszany” był sam Theodore Roosvelt prezydent Stanów Zjednoczonych.
Zresztą sami zobaczcie: