Uczniowie na wystawie

Uczniowie z kl. VII ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie odbyli dziś lekcję biblioteczną, której tematem była Niepodległość. Pretekstem do spotkania była ekspozycja przygotowana przez Bibliotekę, a zatytułowana „Tacy byliśmy… tak żyliśmy…”

Spotkanie poprowadziła dyrektor Aleksandra Kurek. Osoby, które pierwszy raz trafiły do biblioteki (sic!) miały okazję rozejrzeć się po gmachu, zapoznać się z rozmieszczeniem księgozbioru, rozgościć w strefie dla młodzieży. Uczniowie otrzymali też informacje o zasadach działania wypożyczalni oraz o formalnościach jakich trzeba dokonać by stać się pełnoprawnym czytelnikiem biblioteki.
Druga część lekcji dotyczyła eksponatów zgromadzonych na ekspozycji „Tacy byliśmy… Tak żyliśmy…”. Założeniem wystawy jest zaprezentowanie sylwetek zwykłych wąbrzeźnian u progu niepodległości w ich powszednim otoczeniu. Stąd obecność na wystawie przedmiotów codziennego użytku: żelazka z duszą, tary do prania, stuletnich sztućców itp. Są zdjęcia, publikacje, gazety ilustrujące czas kiedy Polska po 123 latach niewoli wybijała się na Niepodległość.
Polecamy Państwa uwadze.
Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Biblioteki oraz z kolekcji prywatnych Pana Henryka Sobiło i Pani Marii Łopatkiewicz. Serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Błaszak