Cykl lekcji bibliotecznych o niepodelgłości w Filii nr 1

W dniach od 7 do 14 listopada Filia nr 1 przeprowadziła cykl lekcji bibliotecznych pt."Niepodległość oczami dziecka".

Listopad to jeden z tych miesięcy w roku, kiedy częściej myślimy o patriotyźmie, ojczyźnie, polskiej historii. A dzieje się to za sprawą 11 listopada - Święta Niepodległości, które obchodzimy  dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Naszą małą bibliotekę odwiedziło w sumie aż 178 osób! Byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy stale i bardzo owocnie współpracują z naszą filią biblioteczną. Wraz z małymi gośćmi przybliżyliśmy sobie historię Polski przed zaborami, utratę wolności oraz trudną drogę naszych przodków  do niepodległości. Układanka "pociągu do wolności", która zawierała 123 elementy pozwoliła dzieciom przybliżyć wizualnie lata utraconej niezawisłości. Wszystkie spotkania miały bardzo uroczysty charakter. Dzieci swoim zachowaniem a nawet biało-czerwonym strojem podkreśliły doniosłość omawianych zagadnień.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim klasom oraz ich wychowawcom, które wzięły udział w naszej akcji "Niepodległość oczami dziecka". Zobacz ostatnią relację z zajęć w Filii nr 1.

Joanna Górecka