"Warsztaty" na warsztatach - przygotowania do konkursu

30 października 2018 r. bibliotekę odwiedziła grupa z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jak co roku o tej porze spotkanie miało charakter warsztatowy i poświęcone było przygotowaniom do Konkursu Literackiego dla Osób Niepełnosprawnych „O Złoty Kałamarz”.

W tym roku konkurs zatytułowany jest „Niepodległość to radość”. Radość z odzyskanej wolności, radość z życia w niepodległej Ojczyźnie, zwykli ludzie i ich praca dla Polski to tematy, które poruszała z obecnymi prowadząca spotkanie -dyrektor wąbrzeskiej biblioteki - Aleksandra Kurek. Punktem wyjścia do dyskusji o przyszłych pracach konkursowych był nasz biblioteczny projekt audiowizualny „Tacy byliśmy”, który zebrani obejrzeli z wielkim zainteresowaniem. Dowiedzieli się jak wyglądało codzienne życie wąbrzeźnian i miasta przed stu laty, obejrzeli zbiory regionalne z tego okresu historycznego. Mamy nadzieję, że spotkanie to zaowocuje wieloma ciekawymi pracami konkursowymi. Powodzenia!

Agnieszka Błaszak