Spotkanie z Michałem Szulimem

Gościem specjalnym biblioteki w ramach VIII Wąbrzeskiego Festiwalu Turystycznego był Michał Szulim.

Człowiek wielu talentów, bo i muzyk - lider zespołu Plateau, i autor tekstów, a także dziennikarz Radia dla Ciebie, bloger, pisarz i podróżnik. O tej ostatniej pasji opowiadał zebranej w bibliotece publiczności w piątkowe popołudnie 21 września. Prelekcja nosiła tytuł „Alfabet Iranu, czyli nie bójmy się Persji” i była ilustrowana slajdami z podróży. Uporządkowane alfabetycznie (iście po bibliotekarsku!) wspomnienia Pana Michała opowiadały o najdroższych dywanach na świecie, karach za picie alkoholu, operacjach plastycznych, wschodnich bazarach, wyjątkowej gościnności Irańczyków i wielu jeszcze innych kolorach i smakach dawnej Persji. Podróżnik polecał wszystkim wyprawę do tego kraju podkreślając, że czuł się tam wyjątkowo bezpiecznie. Po spotkaniu była okazja do zakupu książki naszego gościa pt. „Miejsce za miejscem” oraz wymiany wrażeń i doświadczeń przy kawie i słodkościach.
Spotkanie z Michałem Szulimem przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie w ramach VIII WFT we współpracy ze Stowarzyszeniem „Inicjatywa”.

Agnieszka Błaszak