Relacje z wydarzeń

"Tacy byliśmy..." dożynkowy projekt biblioteki

2 września 2018 r. w Wąbrzeźnie odbyły się Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne. Pośród stoisk prezentujących plony i dorobek kujawsko-pomorskiej wsi, wąbrzeska biblioteka zaprezentowała utrzymany w klimacie międzywojennego dwudziestolecia projekt audiowizualny, pn. „Tacy byliśmy…”

 
Przedstawiliśmy wizerunki tych, którzy o Niepodległość walczyli, tych którzy ją na wąbrzeskiej ziemi witali w roku dwudziestym i tych, którzy ją chronili i umacniali przez kolejne lata. Portrety osób, które zwykłym życiem, uczciwą pracą, pasją i marzeniami tworzyły historię swojej małej Ojczyzny.
Integralną częścią projektu „Tacy byliśmy…” był audiobook pt. „List z przeszłości”. Urokliwa historia, która przeniosła słuchaczy do czasów pierwszych dni wolności w Wąbrzeźnie i… jakżeby inaczej – pierwszej miłości. Tekst napisała Sabina Olszewska. Czyta Aleksandra Olszewska. Audiobook został zrealizowany w studio MTK przez Patryka Bielińskiego.

Stoisko biblioteki stanowiło część prezentacji przygotowanej przez powiat wąbrzeski, która zajęła drugie miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko dożynkowe pośród wszystkich prezentujących się powiatów. Doceniono zwłaszcza ukazanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu oraz jakość przygotowania materiałów promocyjnych.

Przypominamy, że aplikację zawierającą zdjęcia wraz z audiobookiem można pobrać na urządzenia mobilne ze strony: www.biblioteka.wabrzezno/100

Agnieszka Błaszak

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.