Aktywnie i nowocześnie - wakacje z biblioteką w Wąbrzeźnie 2

We wtorek, 17 lipca bibliotekę opanowali piraci!

Na początku zachowywali się całkiem spokojnie, usiedli w kręgu i wysłuchali opowieści o jednym z nich, kapitanie Arubabie z książki Małgorzaty Strzałkowskiej. Ale gdy tylko zwąchali, że gdzieś w bibliotece został ukryty skarb natychmiast przystąpili do ataku. Podzielili się na trzy grupy, dowodzone przez dzielne kapitanki i dalejże rywalizować. A to w podchodach, a to w układaniu puzzli, a to w rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów. Szala zwycięstwa przechylała się to w jedną, to w drugą, a to w trzecią stronę. Wreszcie skarb został odnaleziony! A w nim słodkości, wspaniały arbuz i akcesoria do wspólnych zabaw ruchowych. Piraci podzielili zdobycz między siebie i rozpoczęła się korsarska uczta. Na koniec pysznej zabawy kazali sobie zrobić pamiątkowe fotografie ;-)
Sami zobaczcie:

Agnieszka Błaszak