Zbiory

Projekt DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI NA KUJAWACH I POMORZU został opracowany przez Instytut Książki w ramach programu „Tu Czytamy!”, którego celem jest wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury – udział w życiu literackim, spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, możliwości twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.
DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI NA KUJAWACH I POMORZU to projekt adresowany do czytelników, korzystających z bibliotek. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek, jak również zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.

W 2017 r. Dyskusyjny Klub  Książki dla dorosłych działający przy naszej Bibliotece obchodził  jubileusz dziesięciolecia. Animatorem Klubu nieprzerwanie od 10 lat jest kustosz Marzena Seroka. Podczas odbywających się średnio raz w miesiącu spotkań, przy przysłowiowej kawie i ciachu, toczone są rozmowy, dyskusje a czasem zażarte spory na temat książek w szczególności i życia w ogóle. Wszystkich, którzy jak nasi Klubowicze, lubią czytać i rozmawiać o książkach zapraszamy w szeregi Dyskusyjnego Klubu Książki!