Spotkanie z książką Ewy Cielesz "Wiedźmy"

W przeddzień Dnia Kobiet w wąbrzeskiej bibliotece spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Uczestniczki powitała dyrektorka biblioteki i klubowiczka w jednej osobie, Aleksandra Kurek, odczytując wiersz „Kobieta” A. Bacińskiej (regionalnej poetki). Miłą niespodzianką, którą przygotowała uczestniczka Barbara Jasieniecka były jej „Kobiece postanowienia”, które powzięła w noc sylwestrową, decydując, że od tego momentu każdy dzień nowego roku będzie liczyła do tyłu. Jak stwierdziła, warto to zrobić dla siebie.
Tak zaczęło się celebrowanie kobiecego święta z poczęstunkiem, przy zaplanowanej lekturze. Tematem rozmów była książka „Wiedźmy” Ewy Cielesz. To historia trzech kobiet - pielęgniarki, bioenergoterapeutki oraz tarocistki. Każda z nich jest inna, jednak zbiegi okoliczności i przypadkowe zdarzenia sprawiają, że połączy je przyjaźń. Autorka potrafi czytelnika zaciekawić. Całkiem sporo można się dowiedzieć o tarocie, bioterapii oraz magii. Tytułowe Wiedźmy to zwyczajnie kobiety, które idąc własną drogą osiągają sukces lub ponoszą porażkę. Spotkaniu towarzyszyła wystawa literacko – medialna z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn pt. „Kobiety są z Wenus, a Mężczyźni z Marsa. Marzec – miesiąc historii kobiet”. Uczestniczące panie z okazji swojego święta otrzymały drobne upominki. Migawki ze spotkania będzie można zobaczyć w Programie Lokalnym Wąbrzeskiej Telewizji, która towarzyszyła nam z kamerą.
Na kolejne spotkanie DKK zaplanowano dyskusję o książce Jerzego Bralczyka „Mój język prywatny”.

Marzena Seroka