Dobre, bo nasze

Wydawca: Wąbrzeskie zakłady Graficzne
Miejsce i rok wydania: Wąbrzeźno, 2009
Liczba stron: 199 stron

Opowieść ukazująca  tragizm życia kobiety obarczonej wielodzietną rodziną, uwikłanej w trudy dnia codziennego.

Okrutna bieda zmusza bohaterkę do podjęcia bardzo trudnej i nieszczęśliwej decyzji. Mąż zmuszony jest do poszukiwania pracy za granicą, ona w tym czasie rodzi kolejne dzieci. Tym razem są to bliźniaczki. To ją kompletnie załamuje, podrzuca jedną z dziewczynek bogatej, bezdzietnej, ale przez nią sprawdzonej rodzinie. Robi jednak wszystko, by być jak najbliżej porzuconej córeczki. Ze swym nieszczęściem zmaga się sama i to piętno nosi samotnie na swoich barkach przez wiele lat. To jest jej tajemnica. Czy kiedyś dojdzie do wyjaśnienia prawdy, o tym dowiemy się z powieści.

BOGUMIŁA TRZCIŃSKA

wąbrzeźnianka, emerytowana nauczycielka, a przez kilka lat zastępca Inspektora Wydziału Oświaty. Zawsze zaprzyjaźniona z książkami, namiętna czytelniczka i bywalczyni biblioteki, która nie tylko korzysta ze zbiorów, ale i je wzbogaca.