Aktualności

"Mężczyzna imieniem Ove" - zapraszamy do kina z audiodeskrypcją

 

Członków Klubu Filmowego oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności wzroku, które chciałyby dołączyć do naszego grona - miłośników kina z audiodeskrypcją - zapraszamy 23 kwietnia o godz. 10:00.

 

Spotkamy się po raz czwarty w wąbrzeskiej bibliotece, by w miłej atmosferze, przy kawie i słodkościach zanurzyć się w projekcji przyjaznej osobom z dysfunkcją wzroku, bo z audiodeskrypcją!

DEFACTO

Biblioteka podpisała porozumienie ze Stowarzyszeniem "De Facto" o prowadzeniu Klubu Filmowego Osób Niewidomych i organizowaniu pokazów filmów z audiodeskrypcją w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”. Organizacja pokazów filmowych dla osób niewidomych mieści się w zakresie dozwolonego użytku publicznego zastrzeżonego w art. 33 pkt.1 ustawy o prawie autorskim, które stanowi podstawę prawną w/w pokazów.

UCZESTNICY

Uczestnikami projekcji filmowych mogą być wyłącznie osoby niewidome i słabowidzące legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku z przewodnikami. Projekcje będą miały charakter zamknięty i bezpłatny.

PROJEKCJA

Projekcja odbędzie się 23 kwietnia 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ul. Matejki 11 B, o godz. 10:00.
Zaprezentowany zostanie szwedzki komediodramat z 2015 roku w reżyserii Hannesa Holma pt. "Mężczyzna imieniem Ove". Film nominowany do Oscara i nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową w kategorii najlepsza europejska komedia, choć tak naprawdę jest wypowiedzią na bardzo poważne tematy. Historia tytułowego bohatera, antypatycznego starca stopniowo odkrywającego w sobie pokłady dobroci, wydaje się jednym z kolejnych wariantów klasycznej "Opowieści wigilijnej" tyle, że dziejącej się współcześnie w szwedzkim miasteczku, a nie w XIX-wiecznym Londynie. Film Holma to trochę taka przewrotna - ale jakże piękna - baśń o możliwości osiągnięcia porozumienia w czasach rosnących napięć i coraz trwalszych podziałów.

Dodatkową atrakcją dla Kubowiczów będzie spotkanie z przedstawicielami Ośrodka Wsparcia i Testów w Toruniu- OWiT i możliwość skorzystania z z bezpłatnych porad specjalistów oraz zapoznania się z ofertą wypożyczalni sprzętów do testowania najnowszych technologii asystujących dla osób z niepełnosprawnością.

Przeczytaj REGULAMIN

Ove plakat

Pokaz organizowany w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” realizowanego
przez Stowarzyszenie „De Facto”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.