Aktualności

"Na rauszu" - zapraszamy do kina z audiodeskrypcją

Członków Klubu Filmowego oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności wzroku, które chciałyby dołączyć do naszego grona - miłośników kina z audiodeskrypcją - zapraszamy 19 marca o godz. 11:00.

 

Spotkamy się po raz trzeci w wąbrzeskiej bibliotece, by w miłej atmosferze, przy kawie i słodkościach zanurzyć się w projekcji przyjaznej osobom z dysfunkcją wzroku, bo z audiodeskrypcją!

DEFACTO
Biblioteka podpisała porozumienie ze Stowarzyszeniem "De Facto" o prowadzeniu Klubu Filmowego Osób Niewidomych i organizowaniu pokazów filmów z audiodeskrypcją w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”. Organizacja pokazów filmowych dla osób niewidomych mieści się w zakresie dozwolonego użytku publicznego zastrzeżonego w art. 33 pkt.1 ustawy o prawie autorskim, które stanowi podstawę prawną w/w pokazów.

UCZESTNICY
Uczestnikami projekcji filmowych mogą być wyłącznie osoby niewidome i słabowidzące legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku z przewodnikami. Projekcje będą miały charakter zamknięty i bezpłatny.

PROJEKCJA
Projekcja odbędzie się 19 marca 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ul. Matejki 11 B, o godz. 11:00.
Zaprezentowany zostanie duński komediodramat z 2020 roku w reżyserii Thomasa Vinterberga pt. "Na rauszu". Film nagrodzony Oscarem dla Najlepszego filmu międzynarodowego to wielki światowy przebój ze znakomitym Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Recenzenci zapewniają, że film ogląda się doskonale. Widzów porywają znakomicie napisane postacie i genialne dialogi. "Na rauszu" uderza w poważne tony i mówi o tragicznych wydarzeniach, ale robi to z niebywałą lekkością i jest zdecydowanie wart polecenia. Zatem oglądamy!

Przeczytaj REGULAMIN

Pokaz organizowany w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” realizowanego
przez Stowarzyszenie „De Facto”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

NaRauszu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.