Aktualności

Spotkanie z prof. Markiem Bryxem

Koniecznie zapiszcie tę datę w kalendarzach - 7 marca! Tego dnia spotka się z nami prof. Marek Bryx.

 WĄBRZEŹNIANIN

Profesora Marka Bryxa wielu wąbrzeźnianom z pewnością nie trzeba przedstawiać. Tu się urodził, chodził do Szkoły Podstawowej nr 2, ukończył miejscowe liceum, kierował Młodzieżowym Kręgiem Instruktorskim ZHP. Po maturze wybrał studia na Wydziale Ekonomiki Produkcji, specjalność ekonomika budownictwa i inwestycji w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (dziś Szkoła Główna Handlowa). Z tą uczelnią związana jest cała późniejsza kariera naukowa Profesora, od asystentury po stanowisko prorektora, które piastował w latach 2008-2016.

NAUKOWIEC

Marek Bryx to wybitny specjalista w dziedzinie szeroko pojętego rynku nieruchomości. Nie sposób w kilu zdaniach opisać dorobku naukowego Profesora, który obejmuje ogromną liczbę publikacji, ekspertyz, raportów i recenzji. Imponująca jest liczba prac doktorskich, magisterskich i licencjackich, które powstały pod kierunkiem Profesora.

URZĘDNIK

Przy tym Pan Profesor niestrudzenie łączył pracę naukową ze służbą publiczną pełniąc ważne funkcje państwowe, gospodarcze i społeczne. W CV Profesora Marka Bryxa znajdziemy takie informacje: były wiceminister infrastruktury, były prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, pierwszy dyrektor Warszawskiego Biura Programu ONZ do Spraw Osiedli Ludzkich, członek Zespołu Doradców Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, autor ponad 200 publikacji poświęconych rynkowi nieruchomości, polityce mieszkaniowej i rewitalizacji.

MIŁOŚNIK KOTÓW

Prywatnie jest mężem ukochanej kobiety, ojcem dwóch córek i syna oraz dziadkiem dla dwóch wnuków. Jest miłośnikiem psów,a od kilku lat - także kotów. Ci, którzy znają Profesora osobiście podkreślają Jego poczucie humoru, szczerość i szacunek, jakim obdarza ludzi wokół siebie.

Marek Bryx DEBIUTANT

Ale Marek Bryx to także debiutant! Debiutant w świecie literatury. W ubiegłym roku opublikował zbiór opowiadań zatytułowany „Kalejdoskop: opowiadania” (IRB Spółka z o.o.), w których porusza sprawy ważne i mniej ważne, ale przede wszystkim frapujące poprzez oryginalny sposób narracji, dozowanie napięcia i docieranie do nieoczywistych konkluzji.

Czy podczas spotkania z prof. Markiem Bryxem zanurzymy się w świecie literackim, czy skręcimy w kierunku naukowych zagadnień - zależy tylko od Państwa, którzy - mamy nadzieję - licznie przybędziecie w czwartek 7 marca o godz. 17:00 do biblioteki. Wieczór autorski prof. Marka Bryxa poprowadzi Joanna Dukaczewska, znana z TVP i Polskiego Radia prezenterka, lektorka i spikerka.

Koniecznie zabierzcie portfele, bo z pewnością będziecie chcieli zabrać ze sobą "Kalejdoskop" Marka Bryxa. My jesteśmy zauroczone tymi opowiadaniami!

Zobacz również: Spotkanie z Gabrielą Bryx-Bączkowską

Bryx zmiana

Agnieszka Błaszak

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.