Z Kopernikiem do gwiazd

Edit: Wystawa zakończona!

W naszej bibliotece gości wystawa kopernikanów znajdujących się w zasobach ikonograficznych Książnica Kopernikańska w Toruniu.

Wystawa została przygotowana z okazji przypadającej w 2023 roku 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma i 100. rocznicy powstania Książnicy Kopernikańskiej.
Ekspozycja składa się z dziesięciu posterów przedstawiających dokumenty graficzne związane z Mikołajem Kopernikiem. Podzielona jest na cztery sekcje:
🌟 portrety Kopernika (także fotografia artystyczna),
✨ Domy Kopernika,
☀️ pomnik Kopernika w Toruniu (w tym projekty),
💫 inne dokumenty, w tym medale, plakaty, ekslibrisy i listy intencyjne władz samorządowych w sprawie obchodów Roku Mikołaja Kopernika i powstania Szlaku Kopernikańskiego w województwie kujawsko-pomorskim.
Uzupełnieniem plansz są zbiory książkowe i regionalne z naszej biblioteki. W tym bardzo interesujący zbiór dokumentów dotyczących przygotowań do 500 rocznicy urodzin Astronoma w naszym regionie.
Wystawę można oglądać jeszcze do 7 czerwca w godzinach otwarcia Biblioteki, przy ul. Matejki 11 B.
----------------------------