Wystawa obrazów Kariny Obary

Wąbrzeska biblioteka serdecznie zaprasza na wystawę obrazów Kariny Obary.

Karina Obara - (ur. 1974) – ukończyła politologię na UMK w Toruniu oraz Studium dziennikarstwa europejskiego w Centrum Europejskim Natolin w Warszawie. Dziennikarka, pisarka, poetka, eseistka, artystka wizualna. Wydała powieści: Grzecherezada (2006 r.) – wyd. Dolnośląskie, Dwa światy Zofii (2008 r.) – wyd. Adam Marszałek, Gracze, thriller psychologiczny (2010 r.) – wyd. W.A.B., Granice, opowiadania (2017 r.) – wyd. Naukowe UMK, Kobieta, która nie odmieniła losów świata, czarna komedia (2019 r.) – wyd. Replika, Niebezpieczne zabawy, thriller psychologiczny (2020) – wyd. Replika, Jak odzyskać duszę, esej (2022), wyd. Oficynka, Gdy nadwrażliwość wystawia rachunki 42 listy o miłości, życiu i śmierci (listy pisane w żałobie z prof. Lechem Witkowskim, filozofem 2023), wyd. Oficynka. Publikowała m.in. w Twórczości, Odrze i Czasie Literatury.

Karina Obara gościła w Wabrzeźnie na zaproszenie biblioteki w ramach Tygodnia Bibliotek + 18 maja 2023 r. Obecni na spotkaniu wąbrzeźnianie mieli okazję poznać Karinę Obarę przez pryzmat jej twórczości, zarówno literackiej, jaki plastycznej.

Malarstwo Kariny Obary to przede wszystkim portrety i abstrakcje, które artystka wykonuje techniką mixed media, czyli wykorzystując więcej niż jeden materiał. Obok farb olejnych znajdziemy zatem na obrazach twórczo przetworzone zioła, sznurek, piasek.

Motto artystki brzmi: "Ze wszystkich Bogów, Bóg sztuki jest najbliżej człowieka".
Wystawa obrazów Kariny Obary będzie gościła w wąbrzeskiej bibliotece do końca czerwca, w godzinach otwarcia placówki.

ObaraPlakatnew1

--------------------------------------------------------------------

Istnieje również możliwość zakupu dzieł, wszystkich informacji udzielą bibliotekarki.