Aktualności

Wąbrzeźno moje miesjce na ziemi - konkurs!

Już w piątek 16 czerwca, o godz. 11.00 zapraszamy na podsumowanie XXII edycji konkursu „Wąbrzeźno – moje miejsce na ziemi”!


Jak zwykle zaproponowaliśmy dwa rodzaje konkursów do wyboru: konkurs literacki (limeryk) i konkurs plastyczny (kolaż).


Limeryk to niesforne ziółko z ogrodu literatury angielskiej. Jakoś dziwnie przyjęło się też w Polsce, grunt okazał się podatny – pisała o limerykach Szymborska, patronka roku 2023. Poetka bawiła się wręcz ich tworzeniem,
a dowcipnymi kolażami obdarowywała przyjaciół. I tak właśnie nasza noblistka stała się inspiracją tegorocznej formuły konkursu.
DO UDZIAŁU zaprosiliśmy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, młodzież ze szkół średnich oraz osoby dorosłe z Wąbrzeźna i z powiatu wąbrzeskiego.


1. KONKURS LITERACKI WĄBRZESKIE LIMERYKI
 ZADANIEM UCZESTNIKA było napisanie dwóch limeryków* o Wąbrzeźnie lub innej miejscowości z powiatu wąbrzeskiego.
 Praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem. Prosimy zamieścić również wiek, telefon lub e-mail uczestnika, adres i nazwę szkoły w przypadku uczniów. Uczestnicy muszą przesłać również wypełnione Oświadczenie uczestnika, a w przypadku osób niepełnoletnich opiekuna prawnego (w załączniku do Regulaminu).
Termin nadsyłania prac – 2 czerwca 2023 r. Prace mogą być nadsyłane w formie elektronicznej.


*Limeryk - nonsensowny, groteskowy wierszyk o określonej budowie: musi być złożony z 5 wersów (pierwszy rymuje się z drugim i piątym, a trzeci z czwartym). Pierwszy, drugi i piąty werset muszą mieć równą ilość sylab, a trzeci i czwarty o 2-3 sylaby mniej od poprzednich. Choć obowiązują tu dość ścisłe reguły, układać je i bawić się słowami może każdy. W internecie można znaleźć wiele przykładów tego gatunku, którym zajmowali się również wybitni poeci.


2. KONKURS PLASTYCZNY WĄBRZESKIE KOLAŻE
ZADANIEM UCZESTNIKA konkursu było wykonanie wąbrzeskiego kolażu* prezentującego obraz miasta, ale również mogą to być jego autorskie wizje bądź nawiązanie do pasji, zainteresowań lub przeżyć uczestnika konkursu (np. wąbrzeski sport, wąbrzeskie ulice, najpiękniejsze zakątki, itp.). Minimalna wielkość kolażu – format A3. Prace wraz z wypełnionym oświadczeniem uczestnika lub opiekuna prawnego (załącznik do Regulaminu) należało dostarczyć do 2 czerwca 2023 r. Jury oceniało dobór tematu, pomysłowość wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.


*Kolaż – technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi (np. grafiką, rysunkiem, farbą olejną, farbą akrylową)

 

POBIERZ OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/OPIEKUNA

POBIERZ REGULAMIN KONKURSU

ZOBACZ EDYCJĘ 2022

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.