Aktualności

Tydzień Bibliotek 2023

Nadchodzący tydzień to w bibliotekarskim kalendarzu najważniejszy czas!


8 maja świętujemy nasz dzień - Dzień Bibliotekarza. Jak zwykle spotkamy się w bibliotekarskim gronie przy małej czarnej i powspominamy kolejny rok bibliotekarskich wydarzeń.


W kolejnych dniach możecie świętować razem z nami. W Tygodniu Bibliotek będą okazje do spotkań. Planujemy atrakcje dla starszych i młodszych. Odwiedzą nas seniorzy z Wronia i przedszkolaki z "Bajki".
Ogłosimy nasz sztandarowy konkurs "Wąbrzeźno moje miejsce na ziemi". W tym roku stawiamy na limeryki i kolaże. Chętnym do wzięcia udziału w konkursie zaproponujemy warsztaty, na których poznają tajniki tworzenia kompozycji z różnych materiałów i tworzyw - kolaże oraz pisania krótkich i zabawnych form poetyckich, czyli limeryków. Warsztaty poprowadzi pisarka Joanna Jagiełło.
Chęć wzięcia udziału w warsztatach prosimy zgłaszać telefonicznie - 56 688 18 21, do wtorku, 9 maja.

Na parterze biblioteki przy ul. Matejki 11 b rozgościła się juz okolicznościowa wystawa, na której prezentujemy pokaźny zbiór prac naukowych - dyplomowych, licencjackich i magisterskich - których główną bohaterką jest Wąbrzeska Biblioteka! Wąbrzeźnianie kształcą się i zdobywają tytuły naukowe korzystając z naszych zbiorów, doświadczeń i dokonań. O czym dokładnie piszą Autorzy przekonacie się oglądając naszą wystawę. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.

W czwartek 18 maja zapraszamy wszystkich na spotkanie z torunianką, dziennikarką, pisarką, poetką, eseistką, malarką i artystką wizualną - Kariną Obarą. Będzie okazja do dyskusji o książkach, poezji i malarstwie. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów naszej gościni.

Harmonogram wydarzeń Tygodnia Bibliotek + znajdziecie na plakacie:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.