Budowa biblioteki zakończona!

18 grudnia 2017 r. odbył się odbiór techniczny. Dyrektor MiPBP - Aleksandrze Kurek wykonawca przekazał klucze do nowego obiektu.

Trzydzieści sześć kamer, profesjonalne nagłośnienie, klimatyzacja, praktyczne rozwiązania z dostępem do internetu, energii elektrycznej, automatyczne sterowanie ciepłem, awaryjne oświetlenie, składana ściana czy winda to rozwiązania, które zastosowano w nowo wybudowanym obiekcie. Są w nim duże i eleganckie sale biblioteczne, pomieszczenia biurowe, socjalne, toalety, szatnia, magazyn, wentylatornia. Szklany front budynku daje dużo dziennego światła i wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Są wiatrołap oraz tarasy na parterze i piętrze. Powierzchnia użytkowa wynosi 736,06 m2, a kubatura 4265,5 m3. Wielkie otwarcie zapowiadane jest na maj 2018 r. – będzie ono głównym punktem obchodów 70. rocznicy powołania do życia wąbrzeskiej książnicy.

Kliknij i zobacz fotorelację z budowy